Nowiutka łódeczka - V3,5

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez Maruś » 25 mar 2015, 0:30

Robert ma rację wydaje się za mały a nawet na pewno za mały. Do tego musisz ustawić go tak żeby ustalony poziom paliwa był poniżej osi wlotu gaźnika, bo inaczej ciągle się będzie zalewał przed startem. Zrób najpierw zbiorniczek i przetestuj go szczykawką czy odcina paliwo ze zbiornika. Wtedy ustalisz poziom roboczy i wtedy bym go dopiero montował.
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez mountain454 » 25 mar 2015, 5:53

Jak pływałem w 3,5 to mój zbiorniczek zawsze był zrobiony z kubeczka od filmów. S.G.
S.G.
mountain454
 
Posty: 392
Dołączył(a): 16 sty 2013, 17:49

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez RGrzybowski » 25 mar 2015, 19:21

Witam,
dlaczego piszecie, że zbiorniczek jest za mały? z własnych doświadczeń?
Mamy dwa modele V3,5 na tym samym silniku i w żadnym z nich paliwa nie brakło a zbiorniczki są od kliszy.
Robert, jeśli Piotrek zalaminuje przód tego wlotu to przestanie on pełnić swoją funkcję, która i tak jest dla mnie nieco kontrowersyjna, no ale niech tam. a prawdopodobieństwo przedostania się wody przez ten malutki wlot i trafienia w gaźnik jest znikome. już chyba lepszym pomysłem byłby jakiś deflektorek-żaluzja.
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez Piotrek17 » 25 mar 2015, 19:36

...nie wspominając już, że znaczna część osób (z moich obserwacji) pływa bez klapek na silniku, co oznacza większe prawdopodobieństwo dostania się wody do gaźnika, niż w przypadku tego całego wlotu. A co się dzieje po "dachowaniu" modelem w wodzie bez owej klapki chyba każdy wie :D
Piotr Perlikowski
POL-562F
______________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
Piotrek17
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sty 2015, 21:17
Lokalizacja: Września

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez marek żebrowski » 25 mar 2015, 21:19

a ja sobie tak myśle że zawsze warto słuchać rad doświadczonych kolegów którzy już przetestowali na sobie lub widzieli u innych różne patenty .taniej i szybciej
marek żebrowski
 
Posty: 91
Dołączył(a): 01 lut 2013, 21:38

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez RGrzybowski » 25 mar 2015, 21:55

marek żebrowski napisał(a):a ja sobie tak myśle że zawsze warto słuchać rad doświadczonych kolegów którzy już przetestowali na sobie lub widzieli u innych różne patenty .taniej i szybciej


oczywiście, że warto, tylko że zdania są podzielone a wypowiadają się tutaj nietuzinkowi modelarze :)
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez meniu » 25 mar 2015, 21:57

Dokładnie,

ja mam taką dziurkę i nic się nie dzieje. W tym kadłubie mamy na dziobie podwyższenie więc woda ma utrudniony dostęp.
Z tego co widzę wiekszość nowych łódek ma zrobione dziurki. Inni czasem je robią podczas biegó w dnie :D

Meniu
FSR E-3,5 V-15, O-3,5 PL-446F
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/TARANIS
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/TARANIS

Obrazek
****MISTRZ POLSKI****
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012
meniu
 
Posty: 505
Dołączył(a): 14 sty 2013, 21:57
Lokalizacja: Konin/Poznań

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez AdamM » 25 mar 2015, 22:01

no Meniu. ty chyba jestes specjalistą od robienia dziurek w dnie podczas biegu. i nie tylko w modelach innych zawodników.
Adam Matysiak
POL-593
AdamM
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:19
Lokalizacja: Tychy

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez Maruś » 25 mar 2015, 23:18

Mnie nie chodzi o pojemność zbiorniczka tylko o siłę z jaką pływak zamyka zawór. Stosuje zaworki od jawki 50 są chyba najmniejsze i aby sie zmieścić w "kliszy" musi być mały pływak. Kulka od fafkulca nie chciała zamykać dopływu i nie to że silnikowi brakowało paliwa, nie paliwo się przelewało. Silnik udaje się dobrze wyregulować tylko że są straty paliwa i pobrudzone ciągle dno.
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowiutka łódeczka - V3,5

Postprzez Piotrek17 » 29 mar 2015, 23:19

Zajęliśmy się tematem zbiornika do łódki. Przyjechał polietylen, powycinaliśmy formatki i zabraliśmy się za gięcie, na ciepło oczywiście. Wcześniej powstały rysunki (techniczne) na podstawie pożyczonych zbiorników.

gotowe elementy:

Obrazek

"przyrząd" do gięcia:

Obrazek

po wygięciu:

Obrazek

sczepianie lutownicą przed spawaniem:

Obrazek

I po zespawaniu:

Obrazek

przygotowanie "wręg" do spawania:

Obrazek

Gotowe zbiorniki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tak sobie leży w modelu (pośrodku oryginalny zbiornik, niedługo i na niego przyjdzie czas :D ):

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Założyłem wężyki, zatopiliśmy zbiorniki w wodzie i zatykając jeden z wężyków dmuchaliśmy z całych sił w drugi. sukces, zero bąbelków - znaczy się, że szczelne :D Trochę ucieka z króćców, ale podłożymy oringi albo wkręcimy "na chama" i będzie po kłopocie.
Pozostaje nam ucięcie nadmiarów i przyspawanie uchwytków montażowych.

Przy modelu też coś ruszyłem. Stwierdziliśmy z Panem Romkiem, że zostajemy przy kliszowym zbiorniczku. Tak więc uzbroiłem przednią wręgę:

Obrazek
Obrazek

Skończyłem odprowadzenie wody z kolumny stery, inspiracją był model z sąsiedniej relacji :D :

Obrazek

Wkleiłem i potraktowałem tasiemką szklaną boczne wręgi:

Obrazek
Obrazek

oblaminowałem słupki od przekładni, byłem zmuszony pozostać przy szkle :( Ten gruby węgielek nie chciał się układać (bodajże 200g/m2).

Obrazek


I to by było chyba wszystko na dzisiaj ;)
Piotr Perlikowski
POL-562F
______________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
Piotrek17
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sty 2015, 21:17
Lokalizacja: Września

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Modele Klas V

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość