Jakiej firmy serwa polecacie ??

Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez traksio » 30 sty 2013, 20:14

Witam jako że stanąłem przed wyborem serw do mojego fsr o15 prosił bym o wpisywanie komu jakie serwa się sprawdziły w 15cc.
Budżet powiem ze kosmiczny nie jest jakieś 600zl na 3szt serw. Na ster potrzebuje minimum 13kg/cm
Z tymi prędkościami to i tak nie wiem co i jak bo nie mam żadnego porównania,ta łódka jest moja pierwszą.

Pozdrawiam Tomasz Traks POL-545
Obrazek
MISTRZ POLSKI 2013 FSR-O15
traksio
 
Posty: 186
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:40

Re: Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez Adrian POL-484 » 30 sty 2013, 23:29

Na ster musisz mieć porządne i najlepiej markowe, nie mniej niż 20kg Holding Power i dość szybkie 0,1 sec. Dwa pozostałe wystarczą 3kg
Pozdrawiam
Adrian Tworuszka
Tychy
POL-484F
Adrian POL-484
 
Posty: 410
Dołączył(a): 21 sty 2013, 22:43

Re: Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez mountain454 » 31 sty 2013, 5:38

Na Hobby Kingu są serwa cyfrowe z enkoderem(brak potencjometru) mają 31kgcm i0.15 sec.Przekładnia tytanowa. Zasilane mogą być z dwóch lipoli i z przesyłką kosztują 40$. Używam tych serw w haczkach V-kach i ofach. Polecam. Co jak co ale serwa w modelu powinny być dobre. S.G.
S.G.
mountain454
 
Posty: 392
Dołączył(a): 16 sty 2013, 17:49

Re: Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez mountain454 » 31 sty 2013, 5:47

mountain454 napisał(a):Na Hobby Kingu są serwa cyfrowe z enkoderem(brak potencjometru) mają 31kgcm i0.15 sec.Przekładnia tytanowa. Zasilane mogą być z dwóch lipoli i z przesyłką kosztują 40$. Używam tych serw w haczkach V-kach i ofach. Polecam. Co jak co ale serwa w modelu powinny być dobre. S.G.
Ps. Czy to Ciebie zbeształ gosciu z Wrocławia za spawanie wału? Jeżeli tak to olej to i nic się nie przejmuj. Ja cały czas spawam mikrotigiem swoje wały i jest wszystko OK. Poza tym bardzo podoba mi się Twoja robota. Chciałem wcześniej Cię pochwalić ale nie piszę na tamtym forum. Cieszę się że dołączyłeś do nas. Zresztą sam ocenisz z kim lepiej "trzymać" Powodzenia i pytaj się o co chcesz.. S.G.
S.G.
mountain454
 
Posty: 392
Dołączył(a): 16 sty 2013, 17:49

Re: Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez krzysiek » 31 sty 2013, 8:23

Stasiu wrzuć linka do tych serw konkretnie, albo mi wyślij. Na HK jest wiele firm obecnych ,nie wszystkie godne są uwagi.
krzysiek
 
Posty: 131
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:04

Re: Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez traksio » 31 sty 2013, 11:47

Adrian POL-484 napisał(a):Na ster musisz mieć porządne i najlepiej markowe, nie mniej niż 20kg Holding Power i dość szybkie 0,1 sec. Dwa pozostałe wystarczą 3kg


Tyle to ja też wiem ;) Ale tyle jest tych serw że trudno się zdecydować.

mountain454 napisał(a):
mountain454 napisał(a):Na Hobby Kingu są serwa cyfrowe z enkoderem(brak potencjometru) mają 31kgcm i0.15 sec.Przekładnia tytanowa. Zasilane mogą być z dwóch lipoli i z przesyłką kosztują 40$. Używam tych serw w haczkach V-kach i ofach. Polecam. Co jak co ale serwa w modelu powinny być dobre. S.G.
Ps. Czy to Ciebie zbeształ gosciu z Wrocławia za spawanie wału? Jeżeli tak to olej to i nic się nie przejmuj. Ja cały czas spawam mikrotigiem swoje wały i jest wszystko OK. Poza tym bardzo podoba mi się Twoja robota. Chciałem wcześniej Cię pochwalić ale nie piszę na tamtym forum. Cieszę się że dołączyłeś do nas. Zresztą sam ocenisz z kim lepiej "trzymać" Powodzenia i pytaj się o co chcesz.. S.G.


Nie ukrywam że wolał bym kupić serwa u siebie w Holandii żeby móc w razie czego reklamować łatwo i bez wysyłek.
Co do gościa z Wrocławia to akurat się nim nie przejmuję zauważyłem już po przewertowaniu obu prywatnych for co się dzieję i postanowiłem tam już nie pisać ;) Dziękuję za pochwałę ale dużo się muszę jeszcze nauczyć.

Pozdrawiam Tomasz Traks POL-545
Obrazek
MISTRZ POLSKI 2013 FSR-O15
traksio
 
Posty: 186
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:40

Re: Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez traksio » 31 sty 2013, 11:50

traksio napisał(a):Nie ukrywam że wolał bym kupić serwa u siebie w Holandii żeby móc w razie czego reklamować łatwo i bez wysyłek.
Co do gościa z Wrocławia to akurat się nim nie przejmuję zauważyłem już po przewertowaniu obu prywatnych for co się dzieję i postanowiłem tam już nie pisać Dziękuję za pochwałę ale dużo się muszę jeszcze nauczyć.


PS. Nie będę ukrywał że myślałem o serwach Savox lub Hitec bo na Futabe to nie stać na razie :D


Pozdrawiam Tomasz Traks POL-545
Obrazek
MISTRZ POLSKI 2013 FSR-O15
traksio
 
Posty: 186
Dołączył(a): 14 sty 2013, 23:40

Re: Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez Zskrzypiec » 31 sty 2013, 15:56

SAVOX 1256 TG na sterze jest OK.
Zbigniew S
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez Komandor » 31 sty 2013, 22:12

mountain454 napisał(a): Ps. Czy to Ciebie zbeształ gosciu z Wrocławia za spawanie wału? Jeżeli tak to olej to i nic się nie przejmuj. Ja cały czas spawam mikrotigiem swoje wały i jest wszystko OK. Poza tym bardzo podoba mi się Twoja robota. Chciałem wcześniej Cię pochwalić ale nie piszę na tamtym forum. Cieszę się że dołączyłeś do nas. Zresztą sam ocenisz z kim lepiej "trzymać" Powodzenia i pytaj się o co chcesz.. S.G.


Witamy

Cytat zamieszczony powyżej jest przykładem formy wypowiedzi, której twórcy tego forum (czyli Zarząd Sekcji FSR) bardzo chciał uniknąć. To forum jest miejscem kontaktu WSZYSTKICH Członków Sekcji i jakiekolwiek animozje powstałe na innych forach, czy gruncie prywatnym nie powinny być przenoszone, ani okazywane na NASZYM forum.
Ze względu na ogólną dostępność treści tu zawartych jest to wizytówka naszej Sekcji, a ta nie może wypaczać dobrego wizerunku Modelarzy FSR.
Forum posiada trzech Moderatorów, którzy każdy następny tekst, niezależnie przez kogo napisany, a będący w podobnym stylu i treści do cytowanego, mają OBOWIĄZEK usunąć.
Jeszcze raz serdecznie prosimy Użytkowników forum o unikanie „wycieczek” osobistych, a miejsce to może stanie się platformą wymiany wiadomości i podręcznikiem dla przyszłych członków Sekcji FSR.

Pozdrawiamy
Zarząd Sekcji FSR
Pozdrawiam Komandor
Marek Zelech
marekz62@o2.pl
Komandor
Site Admin
 
Posty: 158
Dołączył(a): 28 wrz 2010, 14:58
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakiej firmy serwa polecacie ??

Postprzez mountain454 » 01 lut 2013, 5:39

Oto link do serwa które stosuję. Taksio. Jeszcze przyjdzie czas na serwa po200$. Nie szalej. Pozdrawiam S.G.
.hobbyking.com/hobbyking/store/__27749__Mi_Digital_HV_High_Torque_Metal_Gear_Servo_31kg_0_15_60g.html

.hobbyking.com/hobbyking/store/__18399__Mi_Digital_High_Voltage_Metal_Gear_Servo_8_40kg_0_03_61g.html

To drugie używam do gazu. Gaźnik szybciej "chodzi" niż drążek.
S.G.
mountain454
 
Posty: 392
Dołączył(a): 16 sty 2013, 17:49

Następna strona

Powrót do Elektronika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości