Ubezpieczenia zawodów i nie tylko

Ubezpieczenia zawodów i nie tylko

Postprzez wiwaldi » 02 mar 2014, 9:45

Znalazłem coś takiego na podobnym forum.

Zbliża się kolejny sezon i wśród różnych dyskusji n.t. regulaminów, nagród, organizacji zawodów pojawia się coraz częściej temat ubezpieczeń.
Kwestia jest ważna, bo imprez chcemy mieć coraz więcej a licho nie śpi.

Bezwzględnie kwestia ubezpieczenia musi być zaadresowana przez organizatora zawodów.

Zapraszam do dyskusji jak rozwiązać ten temat.

Moje dotychczasowe przemyślenia są takie:

Podejść można dwojako:
1. Zawodnik musi się sam ubezpieczyć i to warunek uczestnictwa w zawodach.
2. Ubezpiecza imprezę organizator.

Metoda 1. Nie podobała nam się w Znojmo - pamiętam dyskusje na ten temat, ale jest prostsza dla organizatorów, trudniejsza dla zawodników.
Stosowaliśmy w sezonie 2009, o ile mnie pamięć nie myli takie oświadczenia zawodników iż ponoszą sami odpowiedzialność za wyrządzone szkody, w sezonie 2010 chyba nie było to regułą. W każdym razie kwestia OC musi się znajdować na liście spraw do zaadresowania przez organizatorów. Obciąża to budżet / sponsorów lub zwiąksza opłatę za uczestnictwo.
Czy oświadczenie o odpowiedzialności zawodnika jest skuteczne prawnie? Trudno mi jest powiedzieć. Pewnie lepiej jak organizator ubezpieczy imprezę.

Metoda 2. Każdy z zawodników ubezpiezpiecza się na sezon.
Dotychczas rozbijało się to o brak odpowiednich polis. Niby są dostępne, ale wyłączenia w nich zawarte czynią je bazużytecznymi np. nie obejmują udziału w zawodach.
Indywidualne ubezpieczenie na cały sezon ma tę zaletę iż zawodnik jest ubezpieczony również podczas treningów, natomiast może być kłopotliwe albo nawet niemożliwe do załatwienia przez zawodników z zagranicy. Moi koledzy od akrobacji gigantami wykupywali ubezpieczenia niemieckie, obejmujące całą Unię. Nie są niestety tanie.

pozdrawiam Waldek
wiwaldi
 

Powrót do Zawody, Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości