CIT-8

Miejsce na wypowiedzi w dowolnych tematach, nie autoryzowane.
Sam decydujesz czy czytać ten dział.

CIT-8

Postprzez RGrzybowski » 19 lut 2019, 20:53

witam,
W 2019 CIT-8 kluby sportowe składają wyłącznie elektronicznie a do tego potrzeba albo podpisu kwalifikowanego (koszt na dzień dobry 300 zł plus odnawianie co roku) albo za pomocą biur rachunkowych.

Czy ktoś już to ogarniał? Co korzystniejsze, podpis czy biuro rachunkowe?
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: CIT-8

Postprzez Maruś » 19 lut 2019, 21:36

Romek do tego roku robiło dla nas rozliczenie biuro. Myślę że nic się nie zmieniło mimo że jak piszesz trzeba elektronicznie.
Pozdrawiam
Marek Zelech
[size=120]
marekz62@o2.pl
Maruś
 
Posty: 612
Dołączył(a): 06 sty 2013, 11:34
Lokalizacja: Kraków

Re: CIT-8

Postprzez RGrzybowski » 19 lut 2019, 22:00

No właśnie to pytanie do tych, którzy nie korzystają z biura rachunkowego tylko tych którym np. jakaś księgowa pomaga w papierach za czekoladę ;)
R. Grzybowski
____________________________________
Wrzesiński Klub Sportów Modelarskich "IKAR"
RGrzybowski
 
Posty: 218
Dołączył(a): 06 lut 2013, 10:01
Lokalizacja: Września

Re: CIT-8

Postprzez Zskrzypiec » 20 lut 2019, 16:41

Romek zaciekawiła mnie ta nowość bo nie słyszałem i z przykrością stwierdzam masz całkowitą rację. Wybrałem się dziś do urzędu skarbowego i uzyskałem dość szczegółowe wyjaśnienie . I rzeczywiście jedyną formą złożenia CIT 8 jest forma elektroniczna. Składający musi posiadać podpis kwalifikowany i nie ważne czy to jest księgowa czy biuro rachunkowe. W naszym przypadku / kluby / czyli członkowie zarządu jeśli nie posiadają podpisu kwalifikowanego albo go sobie wyrobią za kasę albo muszą złożyć jest specjalny druk upoważniający osobę lub biuro z podpisem kwalifikowanym do złożenia CIT 8 w imieniu klubu. Coroczne sprawozdanie finansowe można składać samemu po zarejestrowaniu się na stronie ministerstwa cyfryzacji. Jednak tam na górze to myślą jak nam maluczkim ułatwić życie :shock: :x
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: CIT-8

Postprzez Modelczyk » 13 lut 2020, 17:35

Może posiadając EPUAP (założenie bezpłatne) i podpisując profilem zaufanym można złożyć CIT-8? Np w NGO tym sposobem można składać sprawozdania finansowe.
Modelczyk
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lut 2020, 17:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: CIT-8

Postprzez Konika » 26 maja 2021, 8:25

Z PITem jest porściem tutaj wystarczy profil zaufany a jak jest z CIT? Myślę że trzeba spytać księgowego z doświadczeniem, który albo rozliczy za ciebie albo podpowie jak zrobić to samemu :)
Konika
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 maja 2019, 8:36


Powrót do Tematy całkiem dowolne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości