Mistrzostwa Świata FSR 2022

Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez Zskrzypiec » 16 wrz 2020, 13:17

Witam wszystkie koleżanki, kolegów .W imieniu FSR Polska śpieszę donieść że w dniu dzisiejszym z Zarządu IMBRA otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie w sprawie organizacji przez Polskę Mistrzostw Świata Modeli Pływających FSR KONOPISKA 2022. Tekst który zamieszczę poniżej zawiera również informacje dotyczące mistrzostw które nie odbyły się w tym roku. U mnie z angielskim słabo dlatego tekst jest orginalny.
Myślę że to bardzo dobra wiadomość i tak jak ME w 2019 zostały dobrze zapamiętane tak będzie i tym razem.

Zbigniew Skrzypiec
Prezes FSR Polska

Fellow Racers

We hope that you are all well and that at least some of you have managed to get back racing. To those of you who haven't, hang on in there one would hope this virus can't last forever!!!

Although it has been pretty quiet here at iMBRA we just wanted to give you all an update on the World Championship situation.

As previously announced our intention is to run what should have been this year's WC, next year at the same venue - Gonzaga, Italy.

The provisional dates for this event will be Sunday 1st August 2021 - Saturday 14th August 2021.

We are really hoping that the virus will be under control by next Summer, but of course we do not have a crystal ball so the best we can do is keep you up to date as and when any new information emerges.

As you all know prior to this year's issues our intention was to host the WC in Italy in 2020 and the WC in Poland in 2022. When we realised that this year's WC was not going to be possible we asked FSR Polska if delaying the Polish WC by a year would be an option. Following a recent meeting between FSR Polska and the local authorities it became clear that the funding was only available until 2022 and therefore delaying by a year was not an option.

We have discussed this in detail and really did not want to miss out on the opportunity of racing at Konopiska. It is a fantastic venue and if last year's EC was anything to go by a WC there would be amazing. We therefore feel that the best option is to run back to back WC's, Italy in 2021 and Poland in 2022. We appreciate that this is not the norm but with a lack of racing this year we are hoping you will all be as enthusiastic about this decision as we are. So (provisional) dates for your diary are:

Italy WC 2021 - Sunday 1st August - Saturday 14th August
Poland WC 2022 - Sunday 31st July - Saturday 13th August

We realise that by running 2 back to back WC's it now means that each country will need to arrange their team qualification for the 2022 WC. At this stage it is impossible to know what next year will bring and whether or not we will be able to run a full season as normal, half a season etc. We ask that each country discusses this amongst themselves and comes up with their own plan of action.

There is one decision that we would advise making early on. If COVID is still prevalent at the beginning of next year and it prevents us from running the WC in Italy will the team that qualified for Italy be carried over to the WC in Poland? or due to the length of time that has passed will that team become null and void and new qualifications take place for Poland 2022? What you decide and how you choose to organise the 2022 qualifications is the sole responsibility of each individual country. iMBRA will take no part in this decision. We just wanted to ensure you are all given plenty of time to discuss the options available.

Should the 2021 WC in Italy have to be cancelled due to COVID the current wildcards and team places will be carried over to the Polish WC in 2022.

We appreciate that you may have some questions and we will do our best to answer them.

We really do hope to see you all again soon and if you can't go racing, happy building!!!!

Kind regards
The iMBRA Committee

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zawodnicy
Mamy nadzieję, że wszyscy czujecie się dobrze i przynajmniej niektórym z Was udało się wrócić do wyścigów. Dla tych z Was, którzy tego nie zrobili, trzymajcie się tego, można mieć nadzieję, że ten wirus nie będzie trwał wiecznie !!! .
Chociaż na stronie IMBRA było dość cicho, chcieliśmy tylko dać Wam wszystkim aktualne informacje na temat sytuacji dotyczących Mistrzostw Świata.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, naszym zamiarem jest rozegranie w przyszłym roku w tym samym miejscu, co powinno być w 2020 MŚ - Gonzaga we Włoszech.
Wstępne daty tego wydarzenia to niedziela 1 sierpnia 2021 - sobota 14 sierpnia 2021.
Naprawdę mamy nadzieję, że wirus znajdzie się pod kontrolą do przyszłego lata, ale oczywiście nie mamy kryształowej kuli, więc najlepsze, co możemy zrobić, to informować Cię na bieżąco, kiedy pojawią się nowe informacje.
Jak wszyscy wiecie przed tegorocznymi wydaniami, naszym zamiarem było zorganizowanie Mistrzostw Świata we Włoszech w 2020 roku i Mistrzostw Świata w Polsce w 2022 roku. Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że tegoroczne MŚ nie będą możliwe, zapytaliśmy FSR Polska, czy można opóźnić MŚ w Polsce o rok (byłby opcja). Po niedawnym spotkaniu FSR Polska z władzami lokalnymi stało się jasne, że finansowanie było dostępne tylko do 2022 roku, a zatem opóźnienie o rok nie wchodzi w grę.
Omówiliśmy to szczegółowo i naprawdę nie chcieliśmy przegapić okazji ścigania się w Konopiskach. To fantastyczne miejsce i stwierdzamy że zeszłoroczne EC było czymś . Wybranie się na MŚ w Konopiskach byłoby niesamowite.
Dlatego uważamy, że najlepszą opcją jest powrót do Mistrzostw Świata : Włoch w 2021 roku i Polski w 2022 roku. Zdajemy sobie sprawę, że to nie jest norma, ale z powodu braku wyścigów w tym roku mamy nadzieję, że wszyscy będziecie zadowoleni naszą decyzją jak my. Zatem (tymczasowe) daty zawodów to:
Mistrzostwa Świata Włochy 2021 - niedziela 1 sierpnia - sobota 14 sierpnia
Mistrzostwa Świata Polska 2022 - niedziela 31 lipca - sobota 13 sierpnia .

Zdajemy sobie sprawę, że rozgrywając 2 razy Mistrzostwa Świata jedne po drugim oznacza to, że każdy kraj będzie musiał zorganizować kwalifikacje drużyn do Mistrzostw Świata 2022. Na tym etapie nie wiadomo, co przyniesie następny rok i czy będziemy w stanie normalnie rozegrać cały sezon, pół sezonu itp. Prosimy, aby każdy kraj przedyskutował to między sobą i opracował własny plan działania.
Jest jedna decyzja, którą radzimy podjąć wcześnie. Jeśli COVID będzie nadal powszechny na początku przyszłego roku i uniemożliwi nam prowadzenie Mistrzostw Świata we Włoszech, to czy drużyna, która zakwalifikowała się do Włoch, zostanie przeniesiona na MŚ w Polsce ? .
Czy odbędą się nowe kwalifikacje dla MŚ w Polsce 2022 ? .
To, co zdecydujecie i jak zdecydujecie się zorganizować w sprawie kwalifikacji 2022, jest wyłączną sprawą każdego kraju. IMBRA nie weźmie udziału w tej decyzji. Chcieliśmy tylko zapewnić wszystkim mnóstwo czasu na omówienie dostępnych opcji.

W przypadku konieczności odwołania Mistrzostw Świata 2021 we Włoszech z powodu COVID, obecne miejsca drużyn zostaną przeniesione na MŚ w Polsce w 2022 roku.
Doceniamy, że możesz mieć jakieś pytania i postaramy się na nie odpowiedzieć.

Naprawdę mamy nadzieję, że wkrótce znów Was zobaczymy, a jeśli nie możecie się ścigać, szczęśliwego budowania modeli !!!! .
Z poważaniem
Komitet iMBRA
Zbyszek POL 438F
_________________________________
Częstochowski Klub Modelarski
Zskrzypiec
 
Posty: 343
Dołączył(a): 05 lis 2012, 22:09

Re: Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez Prezes » 16 wrz 2020, 17:02

Potwierdzenie otrzymania MŚ 2022 KonopiskaZwiązek Sportowy Modelarstwa Wodnego w Polsce
31-751 Kraków
ul. Odmogile 1b
Poland
16 th September 2020
Subject: Awarding of World Championship 2022 organisa_on
Dear Sir/Madam,
We are pleased to confirm that the Związek Sportowy Modelarstwa Wodnego w Polsce have been selected
by the iMBRA commi_ee to host the World Championship for Model Boat Racing in 2022 in Konopiska. We
thoroughly enjoyed the 2019 European Championship and are very pleased that we will be able to benefit
from the fantas_c venue once again.
We look forward to working alongside you to make this a great event.
Best Regards,
Lauren MORRISON Ian FOLKSON
Secretary & Treasurer President
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Związek Sportowy Modelarstwa Wodnego w Polsce
31-751 Kraków
ul. Odmogile 1b Polska

16 września 2020 r

Temat: Przyznanie organizacji Mistrzostw Świata 2022
Szanowni Państwo.

Z przyjemnością potwierdzamy, że Związek Sportowy Modelarstwa Wodnego w Polsce został wybrany przez IMBRA jako gospodarz Mistrzostw Świata w wyścigach modeli FSREHO w 2022 roku w Konopiskach.
Nam bardzo podobały się Mistrzostwa Europy 2019 i jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli na tym skorzystać z tego fantastycznego miejsca jeszcze raz.
Z niecierpliwością czekamy na współpracę , aby powtórzyć to wspaniałe wydarzenie.
Z poważaniem,
Lauren MORRISON ..........Ian FOLKSON
Sekretarz ```` . ................. Prezes
Prezes Zarządu
Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
Zbigniew Skrzypiec
Prezes
 
Posty: 66
Dołączył(a): 25 lis 2014, 17:48

Re: Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez henvis » 22 wrz 2020, 12:07

Brawo! Idealna organizacja ME napewno musiala przyczynic sie do takiej decyzji! (tylko ta lodeczka ze zlamanym siedzeniem i jedynym wioselkiem ;)) Ale tyle zegarow i tablic nikt jeszcze na zadnych MS nie widzial! A jaka prezyzja w pomiarach motorkow! Wlochom trudno bedzie sie dorownac...
henvis
 
Posty: 91
Dołączył(a): 13 maja 2014, 18:27

Re: Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez Zastępca » 19 mar 2021, 23:34

Taka wspólna inicjatywa Związku i Gminy Konopiska mam nadzieję że spodoba się mieszkańcom:
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2&sfnsn=mo
Zbyszek
_________________________
Prezes Zarządu
Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
Zbigniew Skrzypiec
Zastępca
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25 lis 2014, 17:49

Re: Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez Zastępca » 09 sty 2022, 14:32

Witam. W części zamkniętej forum został umieszczony post ze składem Kadry na MŚ 2022
Pozdrawiam
Zbyszek S
_________________________
Prezes Zarządu
Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
Zbigniew Skrzypiec
Zastępca
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25 lis 2014, 17:49

Re: Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez Zastępca » 19 kwi 2022, 21:41

Witam .Proszę aby wszyscy którzy znaleźli się w kadrze na MŚ i zdecydowali się wziąć w nich udział jak najszybciej zarejestrowali się.Trochę wstyd aby gospodarze rejestrowali się jako ostatni
Pozdrawiam
.
_________________________
Prezes Zarządu
Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
Zbigniew Skrzypiec
Zastępca
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25 lis 2014, 17:49

Re: Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez Zastępca » 03 maja 2022, 10:43

Witam .Do Zarządu FSR Polska wpłynęło pismo informujące że podczas MŚ w Konopiskach odbędą się wybory nowych władz IMBRA i w
związku z powyższym prosi się kraje stowarzyszone o przedstawienie kandydatów do nowych władz .
Jeśli ktoś z kolegów zawodników miałby ochotę i czuł się na siłach aby popracować dla naszego wspólnego dobra proszę o kontakt ze mną lub innym członkiem Zarządu FSR Polska. Zastanowimy się wspólnie o które że stanowisk chcemy się ubiegać i wystawimy swojego kandydata w wyborach.
Pozdrawiam
Zbigniew.S
_________________________
Prezes Zarządu
Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
Zbigniew Skrzypiec
Zastępca
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25 lis 2014, 17:49

Re: Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez Zastępca » 31 maja 2022, 6:54

Zgodnie z ustaleniami których dokonaliśmy na zebraniu w Kleczewie a dotyczącymi opłat Polskich zawodników na MŚ należy ich dokonać w złotówkach na rachunek skarbnika Związku K.Strzelczyka. Wysokość opłat przeliczona po kursie euro/złoty 1euro=4,57zł co daje kwotę 160zł za model. Przeliczenia innych opłat /bankiet ,itp/ należy dokonać po w/w kursie euro.
Wpłaty należy dokonać najpóźniej w terminie do 15.06 2022 .
Numer rachunku
Krzysztof Strzelczyk PKO Bp 92 1020 1664 0000 3702 0064 9327
Pozdrawiam
Z.Skrzypiec
_________________________
Prezes Zarządu
Związku Sportowego Modelarstwa Wodnego w Polsce
Zbigniew Skrzypiec
Zastępca
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25 lis 2014, 17:49

Re: Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez meniu » 04 cze 2022, 19:48

Wysłane :)

Meniu
FSR E-3,5 V-15, O-3,5 PL-446F
V3,5/ALPHA/IKARUS2/CMB-VALVOLA-GREEN-RED-BLUE/TUNING MENIU/TARANIS
V15/POTENZA/CMB-RS/NO TUNING/TARANIS

Obrazek
****MISTRZ POLSKI****
1995/1996/1997/2000/2004/2005/2006/2007/2008/2009/2010/2011/2012
meniu
 
Posty: 505
Dołączył(a): 14 sty 2013, 21:57
Lokalizacja: Konin/Poznań

Re: Mistrzostwa Świata FSR 2022

Postprzez MARKO52 » 14 sie 2022, 10:42

PRZEGLĄDARKA WYNIKÓW MISTRZOSTW ŚWIATA 2022 DANE DO PROGRAMU

MŚ_KONOPISKA_2022.zip
(1014.76 KiB) Pobrane 1101 razy
POL-455F ( MC-22 // JETI 2.4 GHz)
marko52@konin.lm.pl
MARKO52
 
Posty: 179
Dołączył(a): 07 sty 2013, 22:49

Następna strona

Powrót do Zawody, Imprezy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości